Chovná stanica Dogo Queen

Vítame Vás na web stránkach chovnej stanice Dogo Queen.

Lokalita chovnej stanice sa nachádza v Brehoch (Nová Baňa) okres Žarnovica a založená bola v roku 2016. V našej chovnej stanici Dogo Queen chováme svetovo známe plemeno Perro de Presa Canario, ktoré dostalo tento oficiálny názov v Januári 2019 a dovtedy bolo známe ako Dogo Canario, alebo jednoducho Presa. Naše psy majú za sebou nespočet ocenení či už na Slovensku alebo v zahraničí, ktoré si môžete prezrieť v našej galérii.


Dôvodom pre chov tohto plemena bola moja životná skúsenosť s Presou zpred 15 rokov. Osvojili sme si šteniatko, ktoré bolo bez domova a zrejme by skončilo smutne. O šteniatku nám bolo povedané, že to bude stredne veľký typ psa, a popravde osoba ktorá nám ho poskytla nemala vôbec poňatie o akého psíka ide. Tento človek sa ho chcel len zbaviť a to za každých okolností. Znie to ako klišé ale týmto spôsobom začala už zhruba 15 rokov dozadu naša púť s Presou, ktorú som nikdy neoľutovala. Nakoniec z tohto malého klbka vyrástol zdatný samec, ktorý predčil všetky naše očakávania či už ako rodinný spoločník alebo strážca majetku. Spočiatku sme mali rešpekt pred tým ako sme videli do akých rozmerov rastie, ale mňa a moju rodinu nič nezastavilo pred tým aby sme ľúbili tohto nádherného psíka a to bez ohľadu na to či je malý alebo veľký. Keďže v daných časoch toto plemeno nebolo na Slovensku nijak známe, spočiatku sme ani neuvažovali o vytvorení chovnej stanice. Táto myšlienka sa v nás rodila až postupne, ako plynuli roky. Takmer každý kto videl našu Presu, bol užasnutý jeho vzrastom, nezvyčajným sfarbením a strážnym inštinktom. Netrvalo dlho a ľudia sa začali pýtať na túto rasu čoraz viac a viac.


Jedného dňa zasadla rodinná rada, ktorá sa jednohlasne zhodla ísť do dobrodružstva a ukázať toto krásne plemeno širšie pod Tatrami. Od toho momentu začala “poľovačka” po Prese, čo vôbec nebolo jednoduché. Nakoniec, sa nám podarilo najsť Ellisu, ktorej pôvod siaha až do Fínska, Judy pochádza z Bulharska a Elloy ako jediný pochádza z rodnej hrudy, zo Slovenska. Po neskutočnej byrokracii a papierovačkách z FCI sa nám úspešne podarilo získať certifikát na chovnú stanicu a prvé šteniatka sme privítali na svet už v Decembri 2018.

Psy z Dogo Queen majú vysoký štandard čo potvrdzujú aj ich výsledky:

Elloy

V1 – 23x, CAJCB – 14x. BOB – 15x, CAC – 20x, CACJ – 6x, BOS – 4x, BH-SK skúška, Slov. Šampión šteniat, Slov. Šampión mladých, Slov. Grand Šampión.


Ellis

V1 – 29x, CAC – 14x, BOS – 6x, CAJC – 19x, BOB – 4x, BOJ – 1x, BH-SK skúška, Slov. Šampión šteniat, Slov. Šampión mladých


Judy

V1 – 8x, CACIB – 3x, CAC – 4x, BOB – 1x


Priestory

Budeme veľmi radi ak strávite čas na našej vebovej stránke kde môžete navštíviť našu galériu fotiek psíkov ako aj priestorov chovnej stanice. Naše koterce sú v zimných mesiacoch vykurované podlahovým kúrením . Pozemok chovnej stanice sa rozprestiera v kľudnj časti, v nádhernom prostredí uprostred prírody.

Šteniatka od nás

Dogo Queen daruje každému šteniatku, ktoré si nájde svoj nový domov základný balíček čo obsahuje: obojok, vodítko, štítok s menom, pero s logom našej chovnej stanice a 5kg krmiva aby novým majiteľom uľahčilo príchod do rodiny. Chip, odčervenie a odblšenie sú úplnou samozrejmosťou bez ktorých šteniatka stanicu Dogo Queen neopúšťajú. V prípade záujmu ma prosím kontaktujte (Mária Bratková, Brehy 69, 968 01 Nová Baňa, +421903547847 , email: merybratkova@gmail.com) taktiež nám dajte svoj lajk na Facebook ( DOGO QUEEN ) a stante sa novými členmi našej rozrastajúcej sa rodiny Presa Canario. Každý seriózny záujemca, ktorý prejaví záujem o zakúpenie našich šteniat je u Nás vítaný si prezrieť našu chovnú stanicu. Počas návštevy, podrobne preberieme schopnosti záujemcu dôkladne sa postarať o výchovu našich šteniatok. Zodpovedne dbáme na to aby bol daný záujemca schopný vytvoriť vodné podmienky pre vývoj a zdravý rast psíkov z našej stanice. Dúfam, že sa Vám naša vebová stránka páči a tešíme sa na Vašu návštevu v prípade, že máte záujem si zadovážiť zdravého, verného a robustného člena do Vašej rodiny alebo strážcu Vášho pozemku.